Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

• Moderator

image.png

Witajcie, jako że zostałem nowym moderatorem tego działu, postanowiłem "prowadzić" poradniki związane z pisaniem w języku HTML. Na sam początek przedstawię wam różne znaczniki które są niezbędne w tym języku. 

Wszystkie strony lub podstrony są trzymane w plikach o rozszerzeniach .html. Zawartość takiego pliku piszemy w Języku Angielskim i aby taki plik miał sens, musimy nadać temu plikowi strukturę lub inny wygląd.

Znaczniki w html'u wprowadzamy pomiędzy dwoma ostrymi nawiasami <znaczniktaki znacznik wskazuje naszej stronie internetowej co ma się stać z tą treścią która znajduje się pomiędzy znacznikami. Znacznik który wprowadziliśmy na początku trzeba zamknąć tym samym znacznikiem tylko, dopisujemy przed nazwą znacznika znak (slasha). Wyglądać to będzie następująco 

<znacznik> zawartość </znacznik>

Tworząc naszą stronę w języku HTML 5 początkowo zaczniemy od deklaracji naszej strony WWW będzie wyglądała ona następująco

<!DOCTYPE html

Taki znacznik wstawiamy na samą górę naszego pliku .html i nie musimy go zamykać, ponieważ jest to znacznik który sam się zamyka. 

Następnie po nim musimy wpisać znacznik <html> </html> który odpowiada za wybranie języku podczas tworzenia naszej strony.

Drugim najważniejszym znacznikiem jest <head>...</headgeneruje on nagłówek naszej strony który zawiera informację dla przeglądarki w postaci zagnieżdżonych w nim innych znaczników.

W sekcji head możemy umieścić znacznik <title> ... </title> który odpowiada za tytuł naszej strony który jest pokazywany na pasku otwartych kart w naszej przeglądarce. 

Przejdźmy teraz do zawartości strony czyli (Ciało strony) które oznaczamy sekcją <body></bodytaki znacznik dodajemy zawsze po znaczniku zamykającym </head>

Poniżej przedstawiam wam strukturę strony WWW w języku HTML 5

<!DOCTYPE HTML>
<html>
	<head>
		<title> Tytuł naszej strony</title> 
    </head>
</html>

Dzisiaj to by było na tyle. Jest to taki króciutki wstęp do stworzenia podstawowej struktury strony.

• Lubię to! 3
Odnośnik do odpowiedzi
  • dredek zamknął ten temat
  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Witajcie, jako że zostałem nowym moderatorem tego działu, postanowiłem "prowadzić" poradniki związane z pisaniem w języku HTML. Na sam początek przedstawię wam różne znaczniki które są niezbędne w tym

Dodane grafiki

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.