Skocz do zawartości
dose

FPS - komputer vs laptop

Rekomendowane odpowiedzi

dose    331
Napisano (edytowane)

Siemka. Wychodzę z tym tematem, bo zastanawiam się dlaczego są aż tak wielkie rozbieżności fpsów. 

Parametry w komputerze: 
Procesor: i5-4570 3.20Hz 4 rdzenie (wszystkie odblokowane)
Karta graficzna: Ge Force GTX 950 
Ram: 8 gb 

Parametry w latptopie: 
Procesor: i5-8250U 8 rdzeni (wszystkie odblokowane)
Karta graficzna: MX 150
Ram: 8 gb 

W obu przypadkach CSGO jest na SSD (Podobne prędkości) 

Według testów wydajności MX150 powinien być wydajniejszy od 950. W realnych testach na YT, karty są mega podobne. Różnice 1-5 klatek/s zależnie od gier, na korzyść albo jednej albo drugiej. 

Na komputerze utrzymuje stałe 300 fpsów w CSGO. 

W laptopie mam średnio 200 na mirage, a na innych są spadki do 100 klatek. Czasem nawet do 80. 

Oba komputery są czyste wewnątrz, nowe pasty, itp. 

Wszystko też jest ustawione pod najlepszą wydajność, nie ma śmieci w plikach, formaty robię na bieżąco. 

CSGO jest odpalany na karcie MX150, a nie zintegrowanej. 

Ustawienia te same. Na obu najniższe, ten sam config. Te same parametry startowe. 

Co może być przyczyną, że na komputerze mam więcej FPsów, mimo teoretycznie lepszych parametrów na laptopie? Tylko proszę bez odpowiedzi, żebym przeczyścił dysk, albo przeinstalował CSa.. 

Edytowane przez dose

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Assartani    552

Wiesz, jest dużo różnic między nimi tak naprawdę. GTX 950, z tego co pamiętam ma większą wydajność i pixel rate oraz taktowanie samej pamieci. To już daje dużo w samym renderingu. GTX szybciej ogarnie rendering i pixele niż MX. Tak samo z przesłaniem danych i pamięci. GTX, ma sprawniejszy przesył danych. Co za tym idzie, jest w stanie ogarnąć więcej jednocześnie niż MX. Można by jeszcze wymieniać w tej kwestii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W!nneR !    803

Zasadnicza różnica to też taka, że obydwa te komputery różnią się chłodzeniem, cyrkulacją powietrza w obudowie. Im gorsze chłodzenie, wyższe temperatury, tym większe spadki fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gatki    43
Napisano (edytowane)

bo w laptopie laptopowe GPU a w kompie deskoptowe GPU :D no i kwestia temp. w laptoku pewnie caly czas throtluje CPU :D

Edytowane przez Gatki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Flash    602

W moim przypadku mam lapka z gtx 1050 ti, temperatury z czujników w granicach 40 stopni, fps'y na poziomie 180, w zależności od tego jak dużo dzieje się na mapie, spadki do min 120.

Wiedziałem, że lapki są o wiele gorsze, ale bez przesady, że gtx 950 wyciąga 300 fps'ów xd

Chyba jutro jadę po komputer xDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dose    331
10 godzin temu, Flash napisał:

W moim przypadku mam lapka z gtx 1050 ti, temperatury z czujników w granicach 40 stopni, fps'y na poziomie 180, w zależności od tego jak dużo dzieje się na mapie, spadki do min 120.

Wiedziałem, że lapki są o wiele gorsze, ale bez przesady, że gtx 950 wyciąga 300 fps'ów xd

Chyba jutro jadę po komputer xDD

Nie miałem czasu zagrać meczu, więc wszedłem na nasz serwer. Jedyne spadki poniżej 270 fpsów to te na nowych cachu, tak to jest wszędzie podobnie. 

Spoiler

6.png

1.png

4.png

5.png

Jakbym jeszcze się bawił jakimiś komendami na FPS, czy w NVidi ustawił wszystko pod FPSy to pewnie byłoby więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi