Skocz do zawartości
The Diabolical

[Poradnik]Własne amatorskie forum (darmowe)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim czytającym ten poradnik, z racji, że interesuję się stronami WWW, postanowiłem stworzyć dla was poradnik dotyczący stworzenia własnego forum, z racji iż długi czas pracowałem na silniku Mybb, oprę się na nim.

Więc, co powinniśmy zrobić? - Na pewno znaleźć hosting, na którym stworzymy stronę.

Niedługo szukałem, darmowy hosting jaki znam, i kiedyś korzystałem to cba.pl

Po wejściu na witrynę powinniśmy się zarejestrować + dodatkowo podczas rejestracji możemy dodać domenę na której byśmy chcieli stworzyć forum. Do wyboru od strony hostingu mamy do wybrania z dodatkiem

.y0, .c0, .cba stworzenie strony z domeną .pl wiąże się z dodatkową opłatą ;) 

Zaczynamy --> 

1. Po ukończeniu rejestracji powinno przenieść nas na stronę z informacją o rejestracji, która przebiegła pomyślnie.

BBT0PEm.png?1

2. Potem przechodzimy do panelu użytkownika mamy to w nagłówku po prawej stronie w ikonie ;) 

GBEjswa.png?1

Po wejściu widzicie cały panel, aby zobaczyć waszą domenę, którą podaliście przy rejestracji klikacie button Domeny.

Gdy wszystko się zgadza wasza nazwa i chcecie iść dalej, musimy utworzyć konto FTP dla waszej strony, jak to zrobić?

Bardzo proste, wchodzicie w Button niżej o nazwie Konto FTP, gdzie po prawej stronie macie zielony plusik i nazwę Dodaj.

## WAŻNE: W tym samym nagłówku co jest ikona Dodaj po lewej stronie macie button o nazwie Konta FTP dla klikacie w to i ustawiacie jako wasza domena!!

MSJoebV.png?1

Po uzupełnieniu, już połowa sukcesu :D 

Następnym krokiem jest stworzenie bazy danych dla naszej strony, czynność taka sama jak przy tworzeniu FTP, schodzimy 2 buttony niżej

Zalecenia: W notatniku zapisujcie loginy, hasła do waszych kont FTP + DB

6lijCn1.png?1

Po dodaniu bazy danych, pozostaje instalacja gotowego silnika napędzającego, w naszym przypadku jest to Mybb, aby to zrobić schodzimy kolejne 2 buttony niżej i wchodzimy w  Oprogramowanie.

Wyszykujemy oprogramowania Mybb

I7UTxwr.png?1

Po kliknięciu +Dodaj wyskakuje nam informacja, i czy ustawiamy wtyczkę, nie nie ustawiamy nic, po prostu klikamy Dodaj, i czekamy aż nasze  oprogramowanie będzie gotowe do instalacji.

Gdy tak się stanie, przerzuci nas w górę, gdzie otrzymamy informacje dotyczące naszej strony.

oBNJYw6.png?1

Przechodzimy do Folderu Instalacji, i przerzuca nas do stronę gdzie instalujemy nasze forum, 

klikamy NEXT 3 razy, i dostajemy informację, że czas już skonfigurować naszą bazę, z której będzie korzystać Mybb, dodajemy tylko nasze hasło bo nazwę użytkownika i nazwę bazy danych doda nam automatycznie.

Gdy wkleimy nasze hasło i klikniemy NEXT, mamy informacje, że tabele w bazie danych zostały pomyślnie utworzone.

vj0AMnc.png?1

Zjeżdżamy niżej i klikamy Next trzykrotnie, aż mamy konfigurację naszego Forum.

Za dużo nie musimy robić, wystarczy ustawić nazwę dla naszego forum + dodanie tajemnego pinu ACP co polecam, jest to takie dodatkowe zabezpieczenie przed osobami, którzy nie powinni mieć dostępu, i jest

dodatkową weryfikacją.

V5ckabs.png?1

Klikamy NEXT, i pozostaje tylko stworzenie konta super administratora (waszego)

Wpisujecie swój nick, hasło 2x, adres e-mail, gdy to zrobicie przechodzicie dalej,

i otrzymujecie informację, że forum zostało pomyślnie zainstalowane :)

Dz0pspd.png?1

Efekt końcowy :P 

ZDGy018.png?1

Po instalacji forum, mamy język angielski, i aby go zmienić dla siebie, klikamy w prawy dolny róg gdzie mamy język i jest English, klikamy i zmieniamy na jaki chcemy.

Lecz, by ustawić język dla wszystkich użytkowników musimy zalogować się do panelu administratora a więc:

1. Zmiana języka dla samych siebie w panelu administratora -> Home -> Preferences -> Admin Control Panel Language

QxXwJ1v.png?1

2. Zmiana języku dla wszystkich administratorów ACP, wchodzimy w konfiguracja i schodzimy niżej i szukamy; Preferencje panelu administratora (globalnie) ->9bi8lfc.png?1

Zmiana języka dla wszystkich użytkowników forum -> wchodzimy w konfiguracja, Ustawienia Ogólne --> 

3ikFOaV.png?1

Nic trudnego, jeżeli chodzi o stworzenie takiego darmowego forum, liczę, że przyda się to komuś, oczywiście jeżeli ktoś chce zadać pytanie niech napisze w komentarzu,

ewentualnie na PW, jeżeli będę potrafił pomogę. Jednak jeżeli chcecie stworzyć forum takie długodystansowe polecam zainwestować np. na proserwer.pl wykupić domenę, oraz hosting Mybb :) I tutaj jest już więcej zabawy, lub kupienie domeny gdzie indziej i hostingu :D 

Wszelkie uwagi i krytykę przyjmę jestem otwarty ; ) 

Poradnik stworzony tylko i wyłącznie dla użytkowników CS-Creativ.pl

Taken For: Cs-Creativ.pl © 2019-2020

Pozdrawiam, Diabolical

Edytowane przez The Diabolical

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ajin    518

Wszystko w porządku, lecz takich poradników jest multum. Poza tym, cba to najgorszy darmowy hosting, milion reklam. Mybb to też syf silnik, a co do hostingu to lepiej juz korzystac z https://pl.000webhost.com/ darmowe i bez reklam :). Przeniosłem do webmasterki, tego typu tematy wrzucaj tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Ajin napisał:

Wszystko w porządku, lecz takich poradników jest multum. Poza tym, cba to najgorszy darmowy hosting, milion reklam. Mybb to też syf silnik, a co do hostingu to lepiej juz korzystac z https://pl.000webhost.com/ darmowe i bez reklam :)

Masz rację, lecz przybrałem CBA, często korzystałem i już zostało, co do silnika również masz rację ponieważ Mybb nie jest już wspierane, i więcej osób wykupuje licencję IPS, co jest lepsze.

Dodałem tylko poradnik dla tych co by chcieli sobie stworzyć forum i nie wiedzą jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

##Aktualizacja + Dodałem informacje jak zmienić język na forum z perspektywy użytkownika / administratora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotr    793
48 minut temu, The Diabolical napisał:

Masz rację, lecz przybrałem CBA, często korzystałem i już zostało, co do silnika również masz rację ponieważ Mybb nie jest już wspierane, i więcej osób wykupuje licencję IPS, co jest lepsze. Dodałem tylko poradnik dla tych co by chcieli sobie stworzyć forum i nie wiedzą jak.

MyBB nie jest już wspierane? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Piotr napisał:

MyBB nie jest już wspierane? :D

Chodzi mi tutaj o bardziej wspieranie go w sposób jakiegoś ulepszenia wizualizacji, bo są fora, typu Mybboard, Webboard, ale oczywiście to nie to samo co było kiedyś, Mybb nie jest ulepszane, co było widoczne x wersji temu jak jeszcze było, wizualnie nie nie jest wspierane. Wychodzą wersje, które są uszkodzone i dopiero następna wersja to łata, a błędy są drastyczne, przez które forum nie może działać 100%, jedyne rozwiązanie naprawa ręczna czyli "jako tako".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Flash    602

Przejrzyście wytłumaczone, na plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi