Skocz do zawartości
firzenito

TOP 5: Piosenki z polskiej sceny LIPIEC 2019

Zagłosuj w ankiecie!  

9 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

TOP 5: Piosenki z polskiej sceny LIPIEC 2019

5. Sarius - Pierwszy Dzień Po Końcu Świata

Antihype przedstawia prolog zwiastujący nadchodzący album Sariusa pt. "Pierwszy Dzień Po Końcu Świata". Tytułowy utwór, będący jednocześnie intrem płyty, został wyprodukowany przez Gibbsa. Tak o albumie i numerze mówi sam Sarius: "Moja pierwsza płyta nazywała się "Blisko Leży Obraz Końca" - nie miałem wtedy pojęcia, jak długa będzie ta droga. Dotarłem jednak do tego mitycznego miejsca, który cały czas jawił się jako tonący w złocie Eden. Dzisiaj dostrzegam, że to wszystko to tylko pomalowana makieta, a blask złota okazuje się być sztucznym światłem reflektora. I w tłumie ludzi okazujesz się być zawsze sam, chyba, że akurat chcesz być sam naprawdę - wtedy zawsze jesteś w tłumie ludzi. Już mnie to nudzi i tak jak Truman chce po prostu zobaczyć, co jest po drugiej stronie tej całej scenografii. O tym jest ten numer i o tym jest ta płyta. Zapraszam Was do spędzenia ze mną pierwszego dnia po końcu świata." Teledysk do numeru "PDPKŚ" to efekt pracy ekipy H D S C V M. Album "Pierwszy Dzień Po Końcu Świata" ukaże się na rynku 30 sierpnia bieżącego roku.

Liczba wyświetleń: 2,8+ mln wyświetleń

4. Young Igi ft. Margaret "Układanki"

Young Igi kontynuuje singlową ekspansję. Po ubiegłotygodniowym numerze „Imperium” młody raper serwuje nam tym razem dużą kooperację. Połączył on siły z jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek Margaret. Wokalistka ze Stargardu udziela się w refrenie numeru „Układanki”, który jest wypełniony zwrotkami Young Igiego z efekciarskim autotunem. Za produkcję odpowiadają ERR BITS oraz Mikołaj Trybulec.

Liczba wyświetleń: 4,9+ mln

3. Mr. Polska feat. Malik Montana – Pistolet 

Cztery miesiące temu Malik Montana i Mr. Polska zaprezentowali wspólny singiel z klipem „Jagodzianki”. Nagranie z miejsca zyskało sympatię słuchaczy i do tej pory odtworzono je ponad 20 milionów razy. Szalony duet wraca teraz z kolejnym kawałkiem. Malik Montana i Mr. Polska dobrze radzą sobie na cyfrowym rynku muzycznym – zarówno indywidualnie, jak i w duecie. Pora na kolejny, podwójny atak graczy Pierwszego SQUADU MyMusic. Na kanale GM2L ukazał się kolejny singiel Malika i Mr. Polski „Pistolet”. Za jego produkcję odpowiada By Abel de Jong. Wideo to dzieło Paravizy. 

Liczba wyświetleń: 5,3+ mln wyświetleń

2. Taco Hemingway - W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło pojawił się na nowej płycie Taco Hemingwaya, którą raper niespodziewanie opublikował w internecie przed oficjalną premierą. Przypomnijmy, że 28 września artyści zagrają wspólny koncert na PGE Narodowym w Warszawie.Autora przeboju „Małomiasteczkowy” możemy usłyszeć w piosenkach  „W piątki leżę w wannie” i „Sanatorium”, gdzie pojawia się także Rosalie. To jednak nie koniec gości. W pozostałych utworach mamy też okazję posłuchać Pezeta, Rasa, Kizo i schaftera. Premierę nowego albumu „Pocztówka z WWA, Lato '19” początkowo zaplanowano na 9 sierpnia. Okazuje się jednak, że wtedy ukaże się wersja fizyczna nowej płyty Taco Hemingwaya. W długim poście raper wyjaśnił, dlaczego opublikował cały krążek za darmo w internecie.

— Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hiphopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiała mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda rosła wprost proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. Nie mniej jednak te setki przesłuchanych albumów, nielegalnie nabytych, wpłynęły na to jakim zostałem człowiekiem oraz muzykiem (no dobra — “muzykiem”). Wraz z wydaniem “Trójkąta warszawskiego” obiecałem więc sobie, że - celem spłacenia długu — moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich — napisał Taco Hemingway i dodał: „Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel. Teraz możecie naprawdę zdecydować, czy płyta zasługuje na dołączenie do waszej kolekcji”.

— Przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato 

Liczba wyświetleń: 5,9+ mln wyświetleń.

1. Ronnie Ferrari - ONA BY TAK CHCIAŁA

Utwór eksperymentalny należący do "Me and Twoj Stary EP"

PRZECIWWSKAZANIA

• Może się Tibia stać jak cierpisz na epilepsje
  • Utwór zawiera liczne wulgaryzmy i nie jest wskazany dla najmłodszych

ZALECENIA

• Volume 200%

Po prostu przesłuchajcie, wpada w ucho :) 

Liczba wyświetleń: 10,7+ mln wyświetleń 

No i to by było na tyle! Mam nadzieję że czerwcowa edycja TOP 5 polskiego rapu się podobała, jeśli tak możecie zostawić ocenę i oczywiście zagłosować w ankiecie kto według was zasługiwał na TOP 5 tego miesiąca.

Dla mnie Young Igi wraz z Margaret zasłużyli na TOP 1 tego miesiąca 

Przypominam, TOP 5 było ustalane wedle wyświetleń!

Jeśli macie jakieś sugestie, wątpliwości, piszcie śmiało!

Do zobaczenia za miesiąc!  :) 

źródła:

youtube.com

glamrap.pl

popkiller.pl

rapnews.pl

cgm.pl

radiozet.pl

Edytowane przez firzenito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, firzenito napisał:

Do zobaczenia za miesiąc!  :) 

Zobaczymy czy zdołasz się tutaj utrzymać hehe

2 godziny temu, firzenito napisał:

sam poszedł i gada na mnie XD

Tylko że ja nie wyrwałem bana ;) to miałem na myśli pisząc ten komentarz  :)

Edytowane przez SnapZZZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, SnapZZZ napisał:

Zobaczymy czy zdołasz się tutaj utrzymać hehe

hipokryta ;) sam poszedł i gada na mnie XD

Co do 2 cytatu, co z tego że bana nie wyrwales jak sklamales, że nigdzie nie idziesz xD udajesz się za wielce niewinnego gościu xD

Edytowane przez firzenito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi