Skocz do zawartości
dredek

Problemy z 1.6 dla steamowców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie już większość z was zauważyła problemy na naszych serwerach i tyczy się to tylko i wyłącznie użytkowników steama.

Mam na myśli tutaj wpisywanie powodu bana, wpisywanie haseł, wpisanie kodu zwrotnego w /sklepsms itp.

Problem leży po stronie valve i po ostatniej aktualizacji. Już wam wszystko tłumacze :)

Nie wiemy jaki to % wszystkich graczy, ale to co valve zrobiło to zablokowali wszystkie przychodzące do klienta komendy w tym messangemode i connect.

Obstawiamy że to błąd z ich strony, po prostu zablokowali za dużo i w ciągu kilku dni to wycofają. Przynajmniej jeżeli chodzi o messangemode.

Z początku polecałem cofać aktualizacje ale po zagłębieniu się bardziej w tym temacie, odradzam tego wszystkim! To była bardzo istotna aktualizacja bezpieczeństwa.

Kilka dni temu było głośno o ruskim botnecie który atakował graczy 1.6 i to na 99% jest pokłosie tego.

Obstawiamy że valve w panice zablokowało wszystko (bo virus korzystał właśnie z faktu że wszystkie komendy były odblokowane) i dopiero teraz jak już się ustabilizuje to będą poprawiać wszystkie błędy.

Valve zablokował „messagemode” i „messagemode2” ze względu na najnowszą lukę w zabezpieczeniach, która została wykryta 16 marca 2019 r., Związaną ze zdalnym wykonaniem kodu botnetu.

Dopóki Valve nie znajdzie sposobu na usunięcie luki, messagemode i messagemode2 są zablokowane.

Na taką wiadomość natknął się jeden z naszych adminów i mi to podesłał. Jest to totalna bzdura i jakiś debil to pisał XDD

Problem wynikał z tego że były komendy, które dało się wykonać z pominięciem ochrony i które zagrażały graczom i dlatego valve zablokowało wszystkie komendy, a to że messangemode to jedna z nich - tego chyba nie przewidzieli.

Generalnie kwik jest ogromny, ludzie spamują na oficjalnych grupach, na wszystkich forach, nawet na githubie valve że to messangemode zjebali.

Imo w ciągu 7 dni to poprawią.

Był plan aby edytować wszystkie pluginy i zrobić działanie na innej zasadzie ale to będzie mniej wygodne dla wszystkich i szczerze mówiąc ja bym się do takiego działania nie mógł przyzwyczaić. Do tego dochodzi ogrom czasu, który trzeba poświęcić na przeróbki co jest dla mnie problematyczne.

Postanowiliśmy przeczekać te 7 dni i jeżeli w tym czasie nic nie zostanie poprawione przez valve to zaczniemy działać.

Na obecną chwile dla graczy steam jedyne co mogę polecić to granie na nsie lub przeczekanie całej afery.

Jeżeli będę posiadał jeszcze jakieś istotne informacje to poinformuje was o tym na pewno ;)

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.