Skocz do zawartości
Thinker

Alita: Battle Angel

Rekomendowane odpowiedzi

2ASIbZt.jpg

Data premiery: 14 luty 2019

Opis filmu:

Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości - posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swych przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

Opinia, manga, anime, a sam film.

Zabawne, że mimo tylu wiernie odwzorowanych wizualiów, kompletnie inny jest klimat. Manga była absurdalnie brutalna. Wyrywanie mózgów, ćwiartowanie, fruwające kończyny i wnętrzności, obdzieranie ze skóry - wszystko to było obecne w każdym rozdziale. Nawet ja, jako wieloletni fan horrorów gore czułem w wielu momentach autentyczny szok i niepokój. Na dodatek całość była pełna humoru, przeważnie smoliście czarnego. Kiedy widziałem nazwisko Roberta Rodrigueza, od razu przed oczami miałem film w klimatach Planet Terror, albo Maczety, a tym czasem na zwiastunach mamy typowego Camerona, czyli łagodnego, familijnego i patetycznego Avatara, tylko w realiach cyberpunkowych. Dziwne uczucie. Rozumiem stonowaną przemoc - w końcu trzeba wpakować dużą sumę na zaadaptowanie świata, cyborgów i scen akcji. Ale kurde, żeby usuwać humor w dobie wszechobecnych, samoświadomych i pełnych żartów filmów Marvela? Mam nadzieję, że to tylko zwiastuny.

Od siebie dorzucę, że fani takich kilmatów, jak Berserk, znajdą tu na pewno porąbane sceny:D

https://www.filmweb.pl/film/Alita%3A+Battle+Angel-2019-193450

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta