Skocz do zawartości
Kresek

dm Balans klas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kazdy ktory gral/gra na diablo modzie wie ze sa klasy ktore roznia sie od siebie nie tylko umiejetnosciami ale takze ich dobraniem i iloscia. Pisze to dlatego ze niektore klasy sa tak slabe a drugie tak mocne ze klasy z pierwszej grupy zostaja w tyle do takiego stopnia ze gra nimi moze 1 na 20/30 osob.

To sa moje typy do klas slabych :

- Wojownik - problem z ta klasa sa granaty ktore mozna rzucic tylko 5 na runde. Proponuje to zmienic na cos innego np hp po zabiciu lub wylaczyc ta klase z ograniczenia na granaty lub to ograniczenie zwiekszyc poniewaz jest to praktycznie jego jedyna lepsza umiejetnosc ktora daje mu szanse zabijania poza bronia

- Straznik - tutaj mamy tylko wogole nie przydatne unikniecie beltu. proponuje zmienic to np na 1/x szansa na znalezienie sie na respie przeciwnika.

- Aniol - jedyny problem jest tutaj z moca na nozu. Zmienilbym ja na speeda lub ewentualnie na leczenie hp

- Jasnowidz - teoretycznie klasa jest bardzo dobra tylko rakieta ktora ta klasa posiada jest do bani poniewaz w czasie kiedy ty lecisz rakieta mozesz juz zginac poprzez szybkich przeciwnikow wiec proponuje tutaj zmiana tej rakiety na zwykle rakietki i dodanie umiejetnosci ladowania noza np itemy 

teraz klasy zbyt mocne:

- Zlodziej - tutaj proponuje zmniejszyc leczenie na 5 sekund z 8 do 5 i pancerze z 7 do 5 

- Wampir - zmniejszyc wysysanie z 8 do 6 hp przy uderzeniu i leczenie na nozy z 20 do 15 poniewaz po spotkaniu z taka klasa gdy nie masz wysysania ani leczenia on cie zabije i dalej bedzie mial przyzwoita ilosc hp a jezeli nie to moze to szybko wyleczyc na nozu

- Druid - proponuje zwiekszenie szansy na korzenie z 1/6 do 1/10 i usuniecie dmg z p90 

- Zabojca - tutaj problemem jest jego 3x dmg z AWP , tak rozumiem ze ta klasa nie ma innych broni lecz wystarczy tutaj jeden strzal i gracz ginie. proponuje zmniejszyc dmg w cialo z 3x na 2x lub 1.5x i usunac ignorowanie redukcji obrazen , ignorowanie pancerza jest ok gdyz byloby to nie fer jak inne klasy po prostu naladuja pancerz i nie mozesz nic na to poradzic 

- Berserker - moim zdaniem wystarczy dodac do tej klasy odglos krokow zeby gracz wiedzial gdzie moze sie spodziewac takiej klasy 

- Duch - tutaj problem jest prosty wystarczy usunac anty archy

- Blamethar - tutaj problem jest z jego umiejetnoscia przywracania hp proponuje zmniejszyc hp na 5 sekund do 10 gdyz klasa ma tez jego wysysanie 

- Rycerz smierci - tutaj proponuje usunac szanse na odrodzenie i teleport na PPM

- Lowca demonow - moim zdaniem tutaj nalezy zmniejszyc dodatkowy dmg z 20% do 10% lub do 15% usunac mu zmniejszenie widocznosci.

Prosze zrozumiec ze jest tylko i wylacznie moja opinia na temat tych klas dlatego pisze ten post bardziej zeby wywolac dyskusje na ten  temat  i ogolnym balansie na serwerze.

Zapraszam do wypowiedzi

Edit/ @ccc zdajesz sobie sprawe ze jest artekaft gumowe naboje ktory daje % dodatkowych obrazen wiec to i tak jest duzo dodatkowego dmg a pozatym chodzilo mi tutaj o to zeby zabojca nie zabijal na hita tylko w cialo w glowe jak najbardziej lecz 600 dmg trafiajac w tak zwany palec to jest troche duzo jak na moje

Edytowane przez Kresek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja powiem tylko tyle, że nie mam zdania zbytnio w tym temacie prócz tego, że niektóre klasy już dostały nerfy i zmiany tylko opisy nie zostały zaktualizowane.

Ale zapraszam innych graczy do komentowania i wyrażania swojej opinii w tym temacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze? 

Aktualnie klasy są dobrze zbalansowane, jedynie usunięcie "zmniejszonej widoczności" u łowcy byłoby dobre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Kresek napisał:

proponuje zmniejszyc dmg w cialo z 3x na 2x lub 1.5x i usunac ignorowanie redukcji obrazen

Po takim nerfie nikt nie bedzie gral ta klasa, bo bedzie bil z awpy po 200, a jak ktos ma 400+ hp i szybko biega, to i tak ciezko go trafic. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
54 minuty temu, Monster napisał:

Ja powiem tylko tyle, że nie mam zdania zbytnio w tym temacie prócz tego, że niektóre klasy już dostały nerfy i zmiany tylko opisy nie zostały zaktualizowane.

Ale zapraszam innych graczy do komentowania i wyrażania swojej opinii w tym temacie.

Jeżeli coś pominąłem w opisach i jest jakaś niezgodność to napisz mi co i jak na pw to poprawie od razu.

Co do samej propozycji to odrzucam. Opiekuni mają już plan co do balansu klas i na bieżąco nad tym pracuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.